Servetti a pierdut în fața clubului leton în Liga Baltică

Servetti a câștigat în repriza secundă
Echipa gazdă a început mai bine meciul. Servetti, care era cu un gol în urmă, pierdea cu 5:8 în minutul 10 al meciului. Cinci minute mai târziu, la finalul primei reprize, Alfred Timo a marcat egalarea la 8:10. În minutul 23, când Matias Ribani și Kermo Sachsing au marcat, Servetti a început să ia amploare. Două minute mai târziu, Ribas a marcat un alt gol pentru a egala scorul la 14:14. Timo i-a dat lui Servet în avantaj pentru prima dată cu două minute înainte de finalul primei reprize, iar Servet a câștigat repriza cu un scor de 16:15.

La începutul reprizei secunde, situația a rămas așa cum era timp de aproximativ 5 minute. Servetti și-a asigurat apoi conducerea cu două goluri. Până în minutul 40, scorul era 20:18 când Jurgen Robba a marcat un gol. După 4 minute, Roba a trebuit să primească cartonaș roșu, dar în ciuda expulzării portarului, Servetti și-a păstrat rolul principal. În minutul 50, Serviți a luat conducerea cu trei goluri din poarta lui Sachsing, iar scorul a fost 25:22. După 6 minute, Henry Celaste a mărit diferența la 4 goluri. Timo a marcat 29:24 în minutul 57 și Silaști cu 30:24 cu un minut înainte de final. Scorul final a fost 30:25.

Jurgen Robba a marcat cele mai multe goluri pentru Servetti cu 6 goluri la numele său. 5 goluri marcate de Henry Celesti si Tonis Kassi. „Se poate spune despre prima jumătate a anului că nu ne-am regăsit activitatea defensivă, ceea ce ne-a adus succes în anii precedenți. În momentul de față sunt unele neconcordanțe în apărare și de aceea adversarii obțin goluri foarte ușor. În cea de azi meci, apărarea în repriza secundă a fost agresivă.” Așa cum ar trebui să fie. „Adversarii au obosit și în repriza secundă, iar noi am marcat goluri ușoare din apărarea noastră”, a comentat căpitanul echipei Celaești. „În prima repriză a Balticului. Liga, nu ne-am atins obiectivele. Poziția în clasament ar putea fi mai bună, dar în noul an cu nou avânt și luptă în continuare. El a adăugat: „În primul rând, trebuie să încheiem meciul de miercuri într-o notă pozitivă”. Servetti a încheiat anul cu 8 puncte, ceea ce plasează în prezent echipa pe locul patru în clasamentul Ligii Baltice.

READ  Alex Jones regretă întâlnirea cu Donald Trump, Roger Stone, susține că adepții săi „cumpără orice”