Urmărește România U21 vs Ucraina U21 online: canalul TV și transmisia în direct a Euro U21 2023

România U-21 găzduiește Ucraina U-21 pe Stadionul Steaua în turul doi al meciului Campionatul European UEFA Under-21 2023 Sâmbătă (24 iunie).

România și-a început campania cu o înfrângere zdrobitoare cu 3-0 împotriva Spaniei joi. Toate cele trei goluri au venit în repriza secundă, Alex Baena, Juan Miranda și Sergi Gomes au marcat pentru a-i conduce pe iberici la victorie.

Între timp, Ucraina a marcat cele mai multe puncte cu o victorie de rutină cu 2-0 în fața Croației. Oleksiy Kashchuk a spart jocul în minutul 18, înainte de a transforma atacantul Danilo Sekan la trei minute în a doua repriză.

Victoria i-a mutat pe locul doi în clasament, cu trei puncte. Spania conduce vârful după golaveraj.

România U21 vs Ucraina U21: Canal TV și Live Streaming

Egipt: beIN SPORTS CONNECT, beIN Sports Premium 2, TOD
Franţa: beIN Sports MAX 4, gratuit, beIN SPORTS CONNECT
Germania: ran.de