UTA – Universitatea din Craiova 1-2! Oltinion a „urcat” pe primul loc, după golurile povestirii înscrise de Cicaldo și Ofuso. Albu a ratat incredibil în ultima secundă

Universitatea din Craiova avea nevoie de o victorie pentru a valorifica mișcarea greșită pe care a luat-o FCSB, a învins-o la Cluj și pentru a se ridica pe primul loc. Oltenia a început cu greu, dar după patru minute meciul s-a oprit. Fanii arădeni au aprins torțe în afara stadionului și a ajuns fum pe stadion. Arbitrul a oprit meciul pentru a „împrăștia” ceața, iar două minute mai târziu confruntarea a fost reluată. De asemenea, a fost păcat că obiectivele meciului nu au fost vizibile în mod clar.

În prima repriză, CS U Craiova a acuzat de greșeli în apărarea UTA prin semințele reușite ale lui Cicaldo (13) și Ofusu (26), iar golul lui Buhăcianu 1-2 (21) ar conta doar la statistici.

Cu probleme importante de grup, Tomozei (bolnav), Roșu, Morar și Hora (suspendat), părăsește UTA cu a doua șansă în fața locțiitorului comandant din Craiova, care a avut ocazia să se stabilească în scaunul căpitanului. Dacă Morio este învins. Baburi l-a recuperat și pe fundașul Bulaka și a reușit să sugereze din nou numărul „11” cu succes cu Media (3-1).

Cycaldo International a deschis mingea

Dacă ceața l-a depășit pe Arad de data aceasta, câteva zeci de fani Uti trebuiau să-l oblige pe „centralul” Avram să oprească meciul timp de două minute. Fumul aprins pe stradă, într-un colț De la arena a cucerit terenul până când viziunea a fost restabilită, cele două echipe au simțit extraordinarele scoruri. Iar când meciul a reluat, a fost executat cu brio Cycaldo, Pentru 0-1, a fost văzut clar ca lumina zilei. În minutul 13, apărarea lui Arad a fost impresionată de poziția lui Mammut a internaționalului Craiova, care a plasat mingea perfect de la marginea suprafeței de pedeapsă, cu piciorul drept afară, lângă bara dreaptă a Ikop.

Ofosu le-a scurtat bucurias

UTA nu a dat vina pe șoc și în curând a plecat în căutarea unei cravate. După șutul lui Russo, echipa lui Arad a sărbătorit un gol cu ​​1-1. După 21 de minute, Roumpoulakou a trimis o lovitură de colț în partea dreaptă a plasei, cu o lovitură puternică de cap în plasă. Poohociano S-a îndreptat din colțul lung. Bucuria „ouălor roșii” a fost de scurtă durată, pentru că ultinienii „au mușcat” din nou după 5 minute. Arădenii au pierdut cu ușurință o minge lângă careul adversarului și l-au respectat foarte mult pe Isaac Nestor, care a Ofosu, Cine s-a ținut de la stânga în timp ce a driblat scurt în Rumbullaco și a trecut prin Iacob: 1-2.

READ  Swansea RFC: Tur istoric de rugby în spatele Cortinei de Fier

Reacția gazdelor nu a venit

De data aceasta, comandantul adjunct a absorbit fără probleme reacția timidă a gazdelor. Ross a căzut în câmp degeaba, pentru că tot ce a obținut de la Abraham a fost „galben” de simulat. În schimb, „albaștrii albi” au dezvoltat două-trei contraatacuri ascuțite, la capătul cărora Bărbuț a încercat să tragă cu mâna stângă, fără probleme pentru portarul gazdelor.

Joc de uzură pe teren din ce în ce mai dificil

Prin urmare, rezultatul exact al pauzei de la jocul anterior al echipei arădene a fost introdus acasă, cu Mediaș, cu standul 1-2. Apoi Pallint a făcut schimbări la pauză, de data aceasta folosindu-l pe Ioni în locul prietenului rus. Cu această ocazie Buhăcianu a fost trimis în bandă. Baburi nu a așteptat mult după începerea celei de-a doua reprize, deoarece Bulaka a simțit a doua manșă dreaptă și a fost înlocuit de Babur, care a suferit imediat un atac complicat în timp ce centrarea lui Rumbulaku a trecut. În afară de asta, fotbalul s-a jucat puțin pe un stadion din ce în ce mai dificil, în special oltinii stând pe pământ mult timp pentru a profita de pe tabela de marcaj.

După minutul 70, Craiova a coborât puțin dungile, dar și pentru că a observat că jocul de construcție al UTA lasă mult de dorit. Faptul că Oroyan, Millent și Mikulescu au intrat în luptă nu au dus la nimic bun în Red White, ceea ce nu a creat nicio ocazie clară. La Poarta Pigliacelli.

Ouă roșii „încă o scuturare din zece oameni

În ultimele zece minute, Marius Avram a luat secunde bune pentru a calcula un fault pentru UTA și un „galben” pentru Banco, dar apoi „central” București l-a eliminat pe Benja imediat după o intrare puternică peste Mamout, în mijlocul terenului. La zece, arădenii păreau să aibă ceva mai multă vânătoare, dar nu aveau clarvăzătoare și inspirație pentru efectul suprem. Chiar și în etapa finală, după o lovitură liberă a portarului Iacob de la mijlocul terenului, Erico s-a îndepărtat de Albo, care reluase – deși slab, cu capul, chiar în direcția lui Pigliacelli.

În mod clar UTA nu merge bine acasă, pierzând pentru a treia oară în acest sezon, în timp ce oltenii Deține Atingeți obiectivul după suficientă performanță, dar nimic mai mult. Din această seară, Craiova devine noul căpitan al primului turneu, în timp ce „Bătrâna Doamn” părăsește Anexa după trei săptămâni. Între timp, oltenii se află într-un meci de derby „Ion Oblemenco” cu FCSB, iar echipa arădeană se deplasează la Sfântu Gheorghe.

READ  Președintele României semnează proiectul de lege pentru interzicerea Huawei de la 5G

Universitatea din Craiova a urcat pe primul loc în campionat. Oltenia are 31 de puncte, cu unul mai mult decât FCSB. UTA este pe locul șapte, la egalitate cu Viitorul, echipa pe locul șase.

Utah Arad – Universitatea din Craiova 1-2 (Poohociano 22 / Cycaldo 13, Oufuso 27)

90 + 4 minim. sfârșitul meciului

MIN 90 + 4 mare ocazie ratată de echipa gazdă. Albu este singur în suprafața de pedeapsă, dar îi trimite pe cei slabi cu capul și l-a legat pe portarul Bigliacelli fără emoție.

90 + 1 minim. Blocadă la Poarta Craiova, dar Ionic este blocat la locul infiltrării.

Minim 85. Îl atacă puternic pe Benja Mamout, cu talpa pe picior și primind direct cartonașul roșu. UTA va juca în 10 persoane

Minim 85. Sescaldo a șutat, dar mingea a lovit ținta.

Minim 80. Îl părăsește pe Ross și intră pe Miculescu.

Minim 75. Andre Evan îl înlocuiește pe Christy Birboic.

Minim 71. Alexandru Ionic primește cartonaș galben

Minim 68. Melinte rezervat

Minim 67. Urso a ieșit și Melente a intrat.

Minim 51. Schimbarea la Craiova: pleacă Mihai Bulaka, intră Paul Bab.

Minim 46. Schimbare în UTA: Alex Ioniță intră și iese din Denis Rusu.

46 de minute. A început repriza a doua.

Minim 45. Sfârșitul reprizei.

Minim 44. Marius Konstantin și Mihai merg cap la cap, dar totul este în regulă. Cei doi jucători au continuat meciul fără a fi nevoie de îngrijiri medicale.

Minim 26. GOWOL !!! Reggie Ofuso primește mingea pe stânga și începe greu. Și-a evitat adversarul și l-a învins pe portarul advers.

22 minute. GOOOOOL UTA! Echipa arădeană a egalat în prima etapă fixă. Buhăcianu s-a ridicat de la Bancu și a condus mingea pe lângă plasă.

MIN 13. Jawal – Craiova. Alexandru Cycaldo deschide scorul. O pasă centrată de Bearboy, Mammut și-a înclinat capul, mijlocașul Oltenian a tras puternic din exterior și a deschis scorul.

Minim 12. Craiova atacă cu forța. Benja a blocat șutul lui Marius Konstantin.

Minim 7. Fumul s-a risipit și jocul s-a reluat.

READ  Comisia UE aprobă parțial a doua cerere de plată a RRF a României

Minim 5. Arbitrul a oprit meciul. Fanii arădeni din afara stadionului au declanșat artificii și fum a ajuns la stadion. Vizibilitatea este redusă.

Minim 4. Centrează în cutie. Bustea sări de pe Ofosu

Minim 2. Oltenii inițiază atacul și Bustea îl blochează pe Mamut.

1 minut. Jocul a început.

Cele mai importante momente ale meciului pot fi găsite aici în format VIDEO.

Echipe de start:

Utah (4-2-3-1): 93. Fl. Iacob – 20. Simo 4. Benga, 21. Erico, 8. Bustea – 98. Isac, 6. Albu – 7. octombrie. Ursu, 86. Rusu, 28. Buhăcianu-19. C. Rus
Rezerve: 33. Balauru, 11. Oroian, 18. Fl. Ilie, 17. Melinte, 24. Miculescu, 20. Popescu, 10. Ioniță
Antrenor: Laszlo Ballint

Craiova (4-3-3): 13. Pigliacelli – 18. Vlădoiu, 4. Bălașa, 23. M. Constantin, 11. Bancu – 16. Nistor, 6. Screciu, 10. Cicâld 22u – 22. Bărbuț, 30. Mamut Ofosu
Rezerve: 1. L. Popescu, 5. Vătăjelu, 8. Mateiu, 17. Baiaram, 28. Cîmpanu, 33. Căpățână, 2 Papp, 9. Ivan, 23. V. Constantin
Antrenor: Cornelio Baburu

Loc de joaca: „Francis Newman (Arad)
Regulă: Avram Marius (București) / A1: Orbuleț Mircea (București), A2: Badia Marius (Ramnico Valcia)

Utah a vrut să vină după înfrângere, În turneu, împotriva Bucureștiului de la FCSB, 0-3. Victoria din această seară, UTA Arad va urca pe teren. Aradul este pe locul șapte în prima ligă, cu 17 puncte, după ce a jucat 12 meciuri.

Pe de altă parte, Universitatea din Craiova vine după victoria saÎn turneu, împotriva Metan Gas de la Medes, 3-1. În această seară, cu victoria, copiii lui Cornelio Paporo vor deveni din nou lideri, urcând FCSB, în clasament. Universitatea din Craiova este a doua în prima ligă cu 28 de puncte după ce a jucat 12 jocuri.

UTA Arad – Universitatea din Craiova Live la TV pe Digi Sport, Look Sport și Telekom Sport

Meciul de astăzi va fi transmis la televizor pe Digi Sport, Look Sport și Telekom Sport, dar poate fi urmărit și în format text live la www.prosport.ro.

Din păcate, meciul se joacă fără spectatori din cauza epidemiei de Coronavirus. Cu toate acestea, meciul poate fi urmărit Video online live aici.