Vidas a marcat și el de două ori în ligă, dar Neet și Kirbo au scos din nou paiul scurt – Soccernet.ee

Sten Jakob Vidas rămâne productiv în Finlanda, de data aceasta marcând în fruntea ligii cu două goluri. Martin Vitka a făcut parte din victoria cu 4-0 a tinerilor romi. Catherine Kerbo și Eva Maria Neate continuă să piardă.

Eva Maria Neate Konene Medek este fără victorie pentru al patrulea meci consecutiv în Premier League poloneză, după ce a pierdut cu 1-6 cu Sosnowiec Czarny în runda a 17-a. Contragolul lui Medek a venit dintr-o lovitură de pedeapsă în minutul 31. Fundașul central de 22 de ani al naționalei Estoniei a făcut parte din lotul principal. Medic, care până acum a strâns doar zece puncte pe tot parcursul sezonului, se află pe penultimul loc în competiția cu 12 echipe, cu trei puncte în urma ultimului.

Antrenorul clubului ŠTK Šamorini din Premier League slovacă Vladimir Vasiliev Nu a reușit să conducă echipa la victoria asupra liderului. În meciul din etapa a 25-a cu Kentucky Komarno, aceștia au pierdut în minutul 38, iar în repriza secundă adversarul a mai adăugat un gol, făcând scorul final 0:2. Astfel, Chamorin, care a învins săptămâna trecută pe Prešov Tatran, pe argint, a suferit a 11-a pierdere a sezonului. Locul 11 ​​este păstrat în competiția cu 16 echipe.

Paide este împrumutat de la Linnameeskonna la clubul finlandez KPV din Liga a treia Sten Jakob Vidas Era din nou productiv. Dacă în cursul săptămânii a marcat o dotă în Cup Series, de data aceasta a trimis două mingi pe lângă Wajakowski. Vidas a deschis scorul în minutul șase al meciului lui Ikonen din turul doi și a mai adăugat un 90+3. pe minut. KPV a câștigat meciul cu 3:1 și continuă cu succes complet.

READ  Spania U-21 vs Ucraina U-21: stream live, canal TV, ora startului și unde să vizionați

Mijlocaș la naționala Estoniei Martin Vitcal A ieșit din nou pe teren ca înlocuitor al echipei Roma U-19. În meciul cu colegii lui Sassuolo, acesta a fost trimis pe teren în minutul 72, moment în care toate golurile au fost marcate în victoria cu 4-0. Roma U19 se află pe locul doi în clasamentul ligii, iar Milan Inter U19, după ce au mai câștigat trei puncte, se află pe primul loc.

Aland United F Catherine Kerbo A pierdut 1:3 cu Tampere Elves în Premier League finlandeză. În timp ce Aland United a găsit un contra-gol în minutul 79, cu 0:1 în minus în prima repriză, adversarii au răspuns cu două lovituri (dintre care unul a fost stabilit a fi autogol). Atacantul naționalei Estoniei a intervenit în minutul 73 al meciului. Aland United nu a deschis numărul de puncte în două meciuri.