Assi și Chrissa nu au reușit să salveze universitatea-mamă de la înfrângere Baschet

Assi și Chrissa nu au reușit să salveze universitatea-mamă de la înfrângere  Baschet

Jucătorii de baschet estoni Anna-Grit Asi și Keir Kresa au intrat aseară pe teren în NCAA și, deși ambii au avut performanțe puternice, totuși au fost nevoiți să accepte pierderea.

AS și Oklahoma State au găzduit rivalul feroce din stat Oklahoma și au ținut pasul cu Sooners, clasați pe locul 23 în NCAA, în prima repriză, dar au rămas în urmă cu 27 de puncte în a doua repriză pentru a rămâne în urmă cu 56-91 (18-). 25, 17). -18, 13-29, 8-19) S-au împăcat.

Assi a petrecut 35 de minute pe teren și a încheiat jocul cu 12 puncte, șase pase decisive, patru recuperări și două furturi. Mijlocașul Hannah Gasters a fost cea mai productivă cu 14 puncte. Dar aripa din Oklahoma, Sahara Williams, a terminat cu 20 de puncte și șapte panouri, în timp ce Skylar Vann a avut o dublă-dublă cu 17 puncte și 11 recuperări.

Oklahoma State mai are de jucat doar două meciuri în acest sezon, deoarece West Virginia joacă acasă miercuri seara și vizitează Baylor pe 3 martie. În acest sezon, Cowgirls au câștigat 13 jocuri și au pierdut 14, ocupându-se pe locul opt în Big 12 Conference.

Kerr Kriisa și Virginia de Vest au avut un început bun acasă, împotriva capului de serie nr. 6, Iowa State, în NCAA, dar oaspeții au reușit să ia un avans de 10 puncte la sfârșitul primei reprize. Virginia de Vest a egalat meciul în a doua repriză și a luat conducerea cu nouă minute rămase, dar Iowa State i-a făcut să plătească pentru superioritatea lor și a învins Universitatea Estoniană locală 71:64 (40:30).

READ  Atano Das și Deepika Kumari sunt în turneul semifinalei de împușcare a Cupei Mondiale

Krysa a marcat 12 puncte în 36 de minute și a adăugat două pase decisive și o interceptare. Între timp, fundașul a făcut cinci turnover-uri. Kobe Johnson a contribuit și el cu 12 puncte. Tammin Lipsey a fost cel mai bun jucător pentru Iowa State, terminând cu 14 puncte, șase pase decisive și patru recuperări.

West Virginia a câștigat nouă meciuri în acest sezon și a pierdut 18. Este pe ultimul loc în Conferința Big 12. Mountaineers vor mai juca patru jocuri în acest sezon.

Criza de îngrijire Autor/Sursa: Facebook/WVU baschet masculin