Echipa feminină din Premier League marchează două goluri în trei minute pentru Lotus în Cup Series – Soccernet.ee

Echipa feminină din prima ligă, Tallinna FC Flora II, a învins echipa lui Põlva FC Lootos, care aparține unui nivel superior de ligă, cu scorul de 2:0 în optimile de finală ale competiției de cupă.

Flora, care s-a aflat până miercuri seara în competiția pentru medalia de aur din Superliga feminină, a marcat două goluri în trei minute. Minutele dintre 67-69 au fost norocoase, când Simona Bolesmai a ajuns de două ori la poartă.

Pentru Floracă a fost golul al 12-lea și al 13-lea al sezonului pentru echipa de dublu feminin. Cele 11 lovituri de până acum sunt toate din Prima Divizie, pe lângă faptul că a marcat două goluri pentru Flora III, care joacă în Divizia II.

La finalul sezonului, Lootos, care a terminat penultimul, se pot încerca și în Campionatul de transferuri, unde pe lângă ei și echipa combinată feminină a lui Pärnu JK Vaprus și Viljandi JK Tulevik, care a terminat pe ultimul loc, noua campioană a Ligii I. Vor participa și Tallinna FC Ararat. În cadrul sistemului de ligă, Lotus va ieși din nou pe teren pe 4 noiembrie, când se va înfrunta pe Ararat.

Arbitri asistenți: Rico Hosaj, Lisandra Ranasto

În lotus: Merit Lansar, Elena Kahar, Avi Lee Lass, Ita Lillo, Kart Hadsi, Christel Sadik, Isabelle Huma, Marie Appel, Christine Coakley, Marie Rachel Leal, Wanda Proust.
Curbură: Helen Lomme, Indra-Lise Nymphalts, Caitlin Bendis.

READ  Live de azi: Vaprus a furat puncte de la Paide de trei ori anul trecut, cum merg lucrurile acum la Pärnu? (Fluier la 14:30!) - Soccernet.ee

Vegetarianism: Johanna Brisky, Eva Martensson, Helles Falk, Elisabeth Esbo, Anastasia Ivanova, Karina Kuraxyna, Olivia Payet, Simona Polesmai, Renate Vale, Pellerin Buhlak, Dagana Smirnova.
Curbură: Emma Sophia Bates, Hannah Haavisto, Annika Marlene Massing.