Leverkusen a menținut o serie mare de 90+6. Minut cu gol live

Leverkusen a menținut o serie mare de 90+6.  Minut cu gol live

Leverkusen a găzduit Stuttgart în Liga Germană, dar a pierdut cu 0-2 cu goluri marcate de Chris Fuhrich în minutul 47 și Deniz Undav în minutul 57 Deși Amin Adly a redus diferența în minutul 61, Leverkusen a reușit să egaleze în ultimul minut. .

Arbitrul a adăugat încă cinci minute la meci, dar a permis lui Leverkusen să joace o lovitură liberă executată dintr-o poziție periculoasă, după care Robert Andrich a marcat.

Remiza 2-2 cu Stuttgart înseamnă că Leverkusen are acum 46 de meciuri neînvins.

În ultimele meciuri, Leverkusen a avut mult de lucru pentru a-și menține linia de atac. În revanșa din sferturile de finală din Europa League, care a avut loc săptămâna trecută, Leverkusen a egalat cu West Ham United în doar minutul 89.

După cum spuneam, primul campionat german din istoria clubului a fost deja asigurat pentru Leverkusen. Leverkusen s-a calificat în semifinalele Europa League și în finala Cupei Germaniei.