Juventus, care a crescut rapid, a făcut tot ce le-a stat în putere pentru a o enerva în mod deosebit pe Salernitana duminică – Soccernet.ee

Juventus a câștigat ultimul loc în sferturile de finală ale Cupei Italiei, după ce Salernitana a marcat unul dintre cele mai rapide goluri ale sale vreodată. Bătrâna a răspuns cu o declarație puternică în șase timpi.

În optimile de finală pentru Italia, cel mai recent succes a venit de la Juventus, care a început meciul cu un fault ilegal. Adică nu au mai putut ieși din a treia după retragere, întrucât Federico Gatti, care avea probleme, a făcut o pasă stupidă într-o situație tensionată, ridicând mingea în piept lui Chukwubkem Ekwemis, care se afla în fața lui. obiectivul. Un gol, iar tânărul nigerian a pus cu încredere instrumentul de joc în plasă. Nu a trecut nici măcar un minut când Juventus era deja pe o poziție pierzătoare. Totodată, golul născut în secunda 59 a fost unul dintre cele mai rapide goluri pentru Juventus din ultimii ani: în august 2017, a pierdut cu autogol în secunda 18.

Zece minute mai târziu, Juventus a compensat scorul prin Fabio Meretti care a marcat egalarea. În minutul 35, echipa a luat conducerea cu 2-1 când o lovitură de colț executată de Federico Chiesa a provocat confuzie în interiorul suprafeței de pedeapsă a adversarilor și Andrea Cambiasso a fost la locul potrivit la momentul potrivit. Repriza secundă a asistat și la uralele suporterilor de la Juventus, care călăresc valul de victorii în fruntea ligii, și fundașii centrali, Daniele Rugani, și Dylan Bron, care au marcat un autogol, și tânărul de 18 ani. Kenan Yildiz și Timothy Weah. , membru al echipei SUA, a contribuit și el la scorul final – 6:1.

În Cupa Italiei, pe lângă Juventus, Frosinone, Fiorentina, Bologna, Milano, Atalanta, Lazio și Roma sunt printre primii opt.

READ  Prima concediere in sare! Sheffield United arată ușa antrenorului principal - Soccernet.ee

Juventus și Salernitana, secunde în Liga Italiei, se vor întâlni din nou duminică, în etapa a 19-a a ligii.

Juventus – Salernitana 6:1 (2:1)
12. Fabio Meretti, 35. Andrea Cambiasso, 54. Daniele Rugani, 75. Dylan Brun, 88. Kenan Yildiz, 90+1. Timothy Weah – 1. Chukwubuikem Ekwuemisi