Trans a umplut cușca pentru letoni și baturinieni – Soccernet.ee

Narva Trans a început Liga Livoniană de iarnă la Riga cu o victorie de 5:2 în fața lui FC Tukums (Letonia). Prima repriză s-a încheiat la egalitate 1:1, dar Narva a condus în a doua repriză cu scorul de 5:1.

Tokoums a deschis scorul în minutul 14, când o pasă proastă a lui Edis Hosovic, care era testat de Trans, a fost interceptată de Cristian Koscheles și trimisă în cușcă. Nouă minute mai târziu, Columbia a egalat prin John Henry Sanchez, care a dat dovadă de mare viteză pe flancul drept și apoi a marcat dintr-un unghi foarte ascuțit.

În repriza secundă, un gol a fost apărat de Evans Batorens, portarul Harjo Lajri de anul trecut, Tukums, care a trebuit să scoată patru mingi din plasă. Trans a preluat conducerea dintr-o combinație foarte frumoasă în minutul 47, când Nordholt Agzambaev a trimis o pasă în careu și Andrei Smirnov a tras mingea în corner.

Cel de-al treilea gol al clubului estonian s-a născut în minutul 54 dintr-o greșeală uriașă a lui Baturins. Mănușarul ia lovit mingea lui Denis Poliakoff, care făcea apăsare, și aceasta a sărit în poartă.

Zece minute mai târziu, Trans Polyakov a marcat un gol după o lovitură de colț, iar mingea și-a găsit loc în poartă după o luptă dintre Agzambayev și adversari. În minutul 84, Polyakov i-a oferit un asist lui Landry Kabore, care a trecut de Baturins și a șutat în plasă.

Kaušelis, care a marcat primul gol al meciului, a marcat și ultimul gol, făcând scorul final 2:5, după ce letonii l-au văzut cu un șut de la distanță.

protocol:

Pe 19 ianuarie la ora 13:30 la Sala de Fotbal Rimi OSC din Riga

READ  Ghinionul concurentului l-a ajutat pe Saqqar să se califice pentru turneul de la sfârșitul anului Tenis

FK Tokums 2000 – JK Narva Trans 2:5 (1:1)
14. 85. Creștini Kauselis – 23. John Henry Sanchez, 47. Andrei Smirnov, 54. Denis Polyakov, 64. Nordault Agzambayev, 84. Landry Kabore.

Avertismente: 37. Marwin Mihoubi – 18. Adin Barrow

Tocum: Vladislavs Kapustins, Davies Bormanis, Denis Rogoff, Kristaps Karlis Krivinch, Christian Kauselis, Bogdanz Samoilov, Kaspars Anmanis, Maximus Sidorov, Chigbo Frank Jr., Ates Ozols, Marwin Mihoubi.
Curbură: Evans Batorins, Marcis Videnics, Edwards Ancevic, Richards Boumanis, Mikos Pawlovich, Daniels Latishevs, Markus Prohorenkovs, Helvigs Gokts, Ilija Ateljens, Kristaps Usis.

prin intermediul: Alexei Matrosov, Adin Barrow, Tae-Min Kim, Shalva Burjanadze, Artyom Skingov, Aedes Hosovic, Bakary Gaiteh, Vaga Nemsadze, John-Henry Sanchez, Zakaria Beglarisvili, Nordault Agzambayev.
Curbură: Mark Zakharov, Alexander Egorov, Landry Kabore, Andrei Smirnov, P. Sihi Elysee Irie, Denis Polyakov, Mark Maksimkin.