Urmărește mai jos: Miguelita Califf a răspuns la cele trei goluri ale lui Liepaja cu un singur gol – Soccernet.ee

JK Tallinna Kalev, care a început Liga Livoniană de iarnă (Nivel A) cu o înfrângere de 0:5 în fața Riga FS, a deschis scorul în al doilea meci când a jucat FK Liepaja cu 1:3.

Pentru prima dată, Kalifi a avut ocazia să joace în noua sală de fotbal Raja din Mostamai, care a primit permisul de utilizare abia joi. Antrenorul Califlast, Daniel Miguel, este la antrenamentul UEFA PRO, așa că antrenorul Ats Borghi a condus trupele.

Prima repriză, când Borghi era pe teren, a fost uscată pentru ambele echipe. Mingea a fost mutată rapid, dar nu au existat ocazii reale de gol. În timpul celor trei sferturi de oră, Kalev a înlocuit întreaga formație, Liepaja fiind inițial limitată la un singur jucător. Totuși, asta a fost suficient pentru a depăși lovitura de pedeapsă acordată pentru handbal în minutul 57.

Apoi jocul a început să se încline mai mult spre Letonia. În minutul 74, tabela de marcaj era deja 0:2, precisă și Indiaye Pape Doudou Diouf. Atunci Calivis a avut speranță. Mikk Johannes Siitam a avut un spațiu liber uimitor din partea adversă și a trimis o pasă către Joosep Põdra, care alerga în spatele fundașilor, mingea i-a revenit în picioarele portarului, iar Martin Tomberg a trimis mingea în plasă din stâlpul din spate. Dar Lepaja a avut ultimul cuvânt și a marcat în minutul 88 pentru a face scorul 1:3.

Echipa lui Calif, medaliată cu bronz de anul trecut în Premier League, a suferit două înfrângeri în două meciuri cu un golaveraj de 1:8. Liepaja, care a terminat pe locul cinci în Premier League letonă, a înregistrat o victorie împotriva lui Kalevi, un egal (0:0) cu Paid Linnameskuna și o înfrângere (1:3) împotriva Tallinna FC Vlora.

READ  Spania U-21 vs Ucraina U-21: stream live, canal TV, ora startului și unde să vizionați

Protocolul inițial:

Pe 28 ianuarie, la ora 16, la Sala de Fotbal Al Raja

GK Talina Kalev – FK Liepaja 1:3 (0:0)
75.Martin Tomberg – 57. Lovitură de pedeapsă. Faraj Kiramani, 74. India Papi Doudou Diouf, 88. Rati Ardazvili

Avertizări: 18. George Bank – 68. 85.?
Președintele Curții Supreme: Karl Koppel
Arbitri asistenți: Risto Elma, Christian Luke
Al patrulea judecător: Martin Altmets

Calif: Sander Lieb (46. Sander Laker), Hugo Balotaga (46. Aaron Kurt), George Banke (46. Enrico Cajari), Ragnar Klavan (46. Caspar Lohr), Daniil Suchjov (46. Mick Johannes Sitam), Sander Sineland ( 46. ​​​​Dylan Saller, 66. Martin Tomberg), Ramon Smirnov (46. Foday Trawally), Tristan Tomas Tivali (46. Marek Kalgomay), Alexander Shvedovsky (46. Arseniy Kovalchuk), Tavi Jurisu (46. Vadim Mikhailov) , Ats Borghi (46. Josep Poder).
Curbură: Sander Leker, Josip Buder, Kaspar Lohr, Arseniy Kovalchuk, Foday Trawally, Vadim Mihaylov, Martin Tomberg, Dylan Salle Al Saller, Marek Kaljomay, Aron Kurt, Mick Johannes Sitam, Enrico Cajari.

Liepaja: Vladislavs Kurakins, Edwards Tydenbergs, Vasa Patsatsya, Pape Jari Fall, Rasul Ba, Luka Silagadze, Normand Oldrikes, Lassane Faye, Diouf Cheikh Mbaye, Endiaye Pape Doudou Diouf, Sami Skyte.
De transformare: Bakari Sani, Rati Ardazvili, Vladislav Lazarevs, Sheikh Sirin Vai, Faraj Kayramani, Artyom Rozgonyuk, Arman Mouradians, Janis Greenbergs, Danila Patykok.