Jõesaar a marcat 9 puncte și a luat 5 recuperări în 19 minute în jocul câștigător. Jakub Garbach a marcat 23 de puncte ca cel mai bun jucător al clubului polonez. Cel mai prolific învins a fost Fahru Alihodzic, cu 16 puncte. Vezi toate statisticile de aici.

Puteți urmări meciul integral în întregime:

Clasament grupa B:

Înainte de intalnire:

În primul tur al FIBA ​​Euro Cup, clubul lui Bilbao Basket, Kristian Kulamai, a câștigat cu 83:79 pe clubul lui Janari Juisaari, Vlokwavik Anwili, în confruntarea dintre jucătorii naționalei Estoniei.

Kollamai a avut opt ​​puncte, patru recuperări și două pase decisive în victorie de 24 de minute. Yuizar a marcat și opt puncte în 23 de minute. În plus, estonianul, care joacă pentru clubul polonez, a luat opt ​​recuperări și a oferit 5 pase decisive în coș.

În lupta dintre Bilbao și Anuel, echipa României a pierdut în fața Caledonia Gladiators cu scorul de 68:80 în deschiderea de pe teren propriu a BCCSU Sibiu.

În turul doi al meciului, echipa Kollami a obținut o victorie uriașă cu 89:64 în fața clubului românesc. Kullamae a avut 11 puncte, 4 pase decisive, 2 recuperări și 2 furturi în 16,5 minute de joc.

Clubul gazdă Jõesaare a pierdut cu 63:66 în fața echipei din Scoția. Janari a avut trei puncte și un assist în 21 de minute.

În turul al treilea, clubul de acasă al lui Jõesaare, Włocławek Anwil, a obținut prima victorie când românii au învins-o pe BC CSU Sibiu cu scorul de 79:41 în deplasare. Jõesaar a înregistrat o dublă-dublă câștigătoare când a marcat 12 puncte și a luat 10 recuperări în 25 de minute de joc. Fiind cel mai bun jucător al clubului polonez, Jakub Schenk a marcat 13 puncte. Cel mai prolific învins a fost Mohamed Barrow, cu 13 puncte.

READ  Playoff-urile NFL, Australian Open, golful hawaian umple programul sporturilor de weekend

Clubul de acasă al lui Koolami, Bilbao Basket Club, a înregistrat o victorie de 106:58 în fața echipei scoțiane Caledonia Gladiators pe terenul lor de acasă în turul al treilea. Kolamai, care a avut o performanță solidă și s-a remarcat ca jucător pe teren, a marcat 25 de puncte (4/6 duble, 5/7 tripuri, 2/2 aruncări libere), patru recuperări, un assist și trei furturi în 17 minute. de acțiune. Joc câștigător. Lucas Paleza a marcat 15 puncte ca fiind cei mai buni învinși.

În runda a patra, gazdele Kullamae și Jõesaare s-au întâlnit din nou și echipa Kullamae a câștigat cu un scor de 76:71. Ambii estonieni au marcat șase puncte.