Video | Windy City și Henry Drill au suferit o pierdere dureroasă la o lovitură din ultima secundă în NBA

Video |  Windy City și Henry Drill au suferit o pierdere dureroasă la o lovitură din ultima secundă în NBA

Windy City a întâlnit Motor City Cruise pentru a doua noapte consecutiv. Dacă Bulls au pierdut 116:121 în noaptea de joi, ora Estoniei, acum este 112:114.

Între timp, Bulls au câștigat prima repriză cu 74:53, dar până la sfârșitul celui de-al treilea sfert, Motor City a pierdut 82:89. Motor City și-a continuat succesul în ultimul sfert și a condus cu 107-97. Bulls au reușit să lupte pentru un egal 112-112 cu 22 de secunde înainte de sfârșitul timpului regulamentar, dar în final adversarii au scos ultima picătură.

Xavier Simpson a marcat coșul decisiv cu 0,2 secunde înainte de sfârșitul timpului regulamentar, oferind gazdelor o victorie cu 114-112. Bulls mai au unul de folosit pauzădar dupa aceea in scurt timp cosul nu mai este accesibil.

Drell, care făcea parte din formația de start, a avut cel mai mult timp de joc pentru echipa Windy City – 37 de minute – timp în care a marcat opt ​​puncte (3 din 11 de pe teren), a prins opt recuperări, a marcat două goluri, a făcut mai multe furturi. și a blocat o lovitură. În perioada petrecută pe teren, clubul a fost cu 14 puncte în urmă. Coechipierul Jalen Harris a marcat 36 de puncte ca bărbat pe teren. Jared Rhoden a fost cel mai bun marcator al echipei învingătoare cu 20 de puncte.

Windy City a început sezonul regulat G League cu două înfrângeri.

În Conferința de Est, Bulls ocupă locul zece cu 14 victorii și 19 înfrângeri. Pacers (16-14) sunt pe locul opt.