Hiids revendică a treia victorie în competiția județeană – Soccernet.ee

În runda a zecea a competițiilor provinciale ale Estoniei, echipa Hiuma a obținut a treia victorie învingând echipa Raplama cu 1-0 în deplasare.

Andres Valcke a marcat singurul gol al meciului în minutul 36. A fost răzbunare, pentru că anul trecut indienii au pierdut cu 1:0 la Kärdla cu Rablama.

Raplamaa a adunat 13 puncte, iar Hiiumaa are acum 10. Harjumaa conduce clasamentul cu 22 de puncte (din 10 meciuri), urmată de Tallinn și Võrumaa cu 19 puncte (din 9).

Judecătorii: Relica Toure, Ahto Selter, Laura-Lys Valgar

Rablama: Tore Bachmann, Tonis Barna (67. Karel Kadarek), Karel Calda (46. George Lurie), Gert Rimmel (22. Berk Oedram), Martin Reigat (46. Cardo Lena), Christian Erem, Karl Sasyan, Rauno Totek (74 ). Prenet Rohtoja), Alu Bärengrup (62. Brett Boldma), Kaspar Krell (90. Federik Teder), Eric Raymond Stepanjoga (46. Sten Mirbach), iar în minutul 39 Mervyn Magee s-au alăturat meciului ca înlocuitor. Antrenorii echipei au fost Thomas Sasyan și Jano Kivisild.

Huma: Sylvester Ilomits, Holger Sepma (46. Guido Coetzer), Rico Bell, Harjo Leving, Maiko Rimmel (46. Karl Varva), Karl Johan Kasten, Arthur Gershoff, Oliver Bell, Jonathan Sarnak, Martin Valkjainen, Andris Falk (46. Mikel) ). Noukas), Kasper Elissar (46. Marti Bock), Tobias Remelj, Janos Sommer. Antrenorul principal al echipei a fost Thimo Tulp.