Bellingham i-a salvat pe englezi, Germania a luat avânt, iar celebrarea loviturii de pedeapsă a culminat cu revenirea lui Endrick – Soccernet.ee

Pe lângă împărțirea biletelor la Campionatul European, Europa a găzduit și o serie de meciuri internaționale marți seara, oferind șansa de a străluci și de a marca bărbaților care în mod normal nu ar putea face acest lucru în tricoul echipei naționale. Golurile de ultimă oră au făcut egal cu Anglia și Belgia, la fel ca Spania și Brazilia, în timp ce Germania și-a asigurat a doua victorie în doar câteva zile.

Anglia Primul eșec l-a suferit după numai zece minute, pentru că fundașul John Stones a fost nevoit să părăsească terenul din cauza unei accidentări. După un moment de schimbare, englezii s-au lăsat pe poziție de pierdere – Jordan Pickford a făcut o gafă cu o pasă, iar Youri Tielemans, care a primit mingea la picioarele sale la mijloc, a marcat cu un șut precis. Belgia Avantaj 1:0.

Cu toate acestea, gazdele și-au revenit rapid. Câteva minute mai târziu, Jan Vertonghen a avut probleme cu Ivan Toney în suprafața de pedeapsă, iar atacantul căzut a transformat el însuși penalty – 1:1. Atacantul de la Brentford, care a fost eliberat dintr-o suspendare lungă în februarie, a îmbrăcat pentru a doua oară tricoul Angliei și a deschis scorul. A mai durat zece minute și Anglia a reușit să sărbătorească pe scurt golul de deschidere al lui Jarrod Bowen, dar cu ajutorul VAR, poziția a fost încă arătată a fi în ofsaid. Belgia a mers din nou la pauză cu conducere – în minutul 36, Romelu Lukaku a profitat de alunecarea lui Lewis Dunk sub ploaia torenţială şi l-a găsit pe Tielemans cu o centrare, care a fost din nou precis.

Anglia, care a pierdut sâmbătă în fața Braziliei, nu a văzut nicio rază de lumină în repriza secundă până când au venit minutele suplimentare. Cel puțin patru au fost furnizate, iar cinci erau deja pregătite când englezii au făcut atacul final. După multă confuzie, James Maddison l-a găsit pe Jude Bellingham de la zece metri, iar mijlocașul lui Real Madrid a încheiat meciul cu șutul final. 2:2. Belgia este neînvinsă în 11 meciuri sub conducerea lui Domenico Tedesco, dar a trebuit să se mulțumească cu egaluri atât împotriva Irlandei, cât și a Angliei în această fereastră internațională.

Pregătirea pentru turneul final de vară al CE Germania Am avut o ușoară denivelare la Frankfurt după doar trei minute. Olanda Atacantul Memphis Depay s-a aruncat pe o pasă slabă, l-a găsit pe Joey Firman în suprafața de pedeapsă, iar mijlocașul PSV Eindhoven a marcat primul său gol internațional. Gazdele nu au avut însă mult de suferit, pentru că deja în minutul 11, Maximilian Mittelstadt a trimis o lovitură de colț de pe linia suprafeței de pedeapsă în colțul transversal. Pentru fundașul Stuttgart, a fost al doilea meci pentru națională, și bineînțeles și primul său gol.

READ  Cupa Mondială Under-20: Jucătorii care plâng de rușine vor rata un turneu care se întâmplă o dată în viață, spune șeful Angliei, Ian Foster | știri despre fotbal

Apoi fiecare dintre ei a avut două ocazii să marcheze golul victoriei, dar în minutul 85 Germania a ajuns la poartă. Niklas Volkrug a fost primul care a ajuns la lovitura de colț a lui Toni Kroos și, deși Bart Wybruggen a degajat inițial mingea din colțul de jos, arbitrii au văzut că încă depășește linia porții. Arbitrul asistent video a susținut rezultatul, iar germanii, care au învins Franța cu trei zile mai devreme, au acceptat-o. 2:1 Ca urmare a celei de-a doua victorii valoroase la rând.

Pierdut în Columbia, vineri, la Londra Spania De data aceasta a fost găzduit pe Stadionul Santiago Bernabeu Brazilia, care a învins Anglia a doua zi, tot la Londra, datorită unui gol al debutantului Endrick, în vârstă de 17 ani. Spania conducea acum cu 2-0 în prima repriză datorită unei lovituri de pedeapsă a lui Rodri și a minunatului gol unu-la-unu a lui Dani Olmo, dar înainte de sfârșitul primei reprize, atacantul de la Real Madrid Rodrigo, care juca pe „stadionul de acasă”. ”, a redus ecartul datorită unei mingi periculoase. Fault al portarului Unai Simon.

După ce s-a întors de pe bancă, Endrek a intervenit productiv de pe bancă – tânărul, deja oficial în rândurile lui Real Madrid, dar care va purta tricoul abia vara viitoare, de această dată au avut nevoie de doar cinci minute pentru a marca egalarea 2:2. Cu toate acestea, în minutul 87, se părea că Spania va avea în continuare ultimul cuvânt. Dani Carvajal a fost obstrucționat în interiorul suprafeței de pedeapsă, arbitrul portughez Antonio Nobre a acordat o lovitură de pedeapsă, iar Rodri a marcat din nou penalty de la 11 metri.

READ  Hibernian 1-3 Rangers: James Tavernier strălucește în cea de-a 400-a apariție competitivă | știri despre fotbal

Cu toate acestea, jocul avea o altă întorsătură de joc. Au mai rămas doar douăzeci de secunde din cele cinci minute suplimentare de jucat, când Carvajal i-a pasat mingea lui Galeño cu forța în interiorul suprafeței sale de pedeapsă, iar Nobre nu a trebuit să se gândească mult pentru a indica punctul de 11 metri. O lovitură de pedeapsă precisă a lui Lucas Paqueta a marcat scorul final 3:3.

S-a ocupat uimitor de cea mai mare saună seara AustriaCel care a făcut baie curcan pana cand 6:1. Michael Gregoritsch a marcat un hat-trick. După o pauză de 24 de ani, EC a luat vara cu asalt Slovenia Continuați într-un ritm bun Portugalia Împotriva victoriei de la Ljubljana 2:0 Aceasta a pus capăt seriei de victorii ale vizitatorilor de 11 meciuri. Nemții au depus jurământul la sfârșitul săptămânii Franţa A rămas în Ca Marseille chiliană Un deficit rapid, dar a câștigat până la urmă 3:2.