Cluburile a trei baschetbalisti estoni au câștigat puncte suplimentare, iar seria foarte lungă a echipei ruse Siem Sander s-a încheiat

Christian Kolami Echipa Bilbao și-a învins oaspetele Girona cu un scor de 80:74 în Premier League spaniolă. Kolamai a marcat 2 puncte (2 șuturi 5/1 și 3 șuturi 6/0), 4 recuperări, 3 pase decisive și 2 blocaje în 18 minute. Cel mai bun marcator al lui Bilbao a fost Alex Renfrew, cu 20 de puncte.

Bilbao ocupă locul 13 în clasament cu 6 victorii și 9 înfrângeri, în timp ce Girona ocupă locul 11 ​​cu 7 victorii și 8 înfrângeri.

Carl Johan Tai Clubul gazdă Botevgrad Balkan a învins-o acasă pe Sofia Levski cu 79:75 în Premier League bulgară. În 26 de minute, Lips a marcat 10 puncte (dublu 2/1, triplă 5/2, aruncări libere 2/2), 4 recuperări și 1 assist. Nikolai Grozev (15) a marcat cele mai multe puncte pentru Balcani.

Balcanii ocupă locul patru cu 8 victorii și 5 înfrângeri, în timp ce Levski ocupă penultimul sau al unsprezecelea loc cu 4 victorii și 9 înfrângeri.

Matthias Tas Ostenda a jucat în deplasare în Liga Belgiană Olandeză, cu un scor de 76:63 împotriva Brussels Circus. Tas, care a fost pe teren timp de 27 de minute, a marcat 11 puncte (6/5 duo, 1/1 aruncări libere) și a luat 2 recuperări pentru Oostende. Damien Jefferson a fost cel mai productiv dintre câștigători cu 26 de puncte.

Ostenda a adunat 10 victorii și 2 înfrângeri, iar acest echilibru ocupă locul al doilea în rândul cluburilor belgiene. Brussels FC ocupă locul patru cu 7 victorii și 5 înfrângeri.

În 23 de minute, rusul a marcat 6 puncte (5/2 tripuri), 4 recuperări și 2 pase decisive. Miha Labornik (18) a marcat cele mai multe puncte pentru Burgos.

Burgos, care a mai suferit o pierdere pe lângă 12 victorii, continuă să conducă primul clasament, în timp ce Gipuzkoa ocupă locul cinci cu 10 victorii și 4 înfrângeri.