Estonienii în deplasare: primele goluri ale sezonului de la Sinyavski și Bumi și un asist de la Jurgens

Vlassie Sinyavsky a marcat pentru prima dată în acest sezon pentru clubul său Slavacko și echipa a câștigat pe Karvina cu 3:1. Jucătorul eston a marcat golul precis în minutul 37, înscriind un egal 1:1 de pe linia de 16 metri. Cinci minute mai târziu, echipa adversă a scăzut la un singur om, iar în repriza secundă Slavacko a stabilit scorul final. Sinyavsky a fost înlocuit în minutul 83 al meciului. În clasamentul ligii, Slavako se află pe locul patru cu 38 de puncte, cel mai apropiat urmăritor la 10 puncte de el, iar cel mai apropiat urmăritor la patru puncte de el. Datorită performanței de succes, Sinyavsky a câștigat un loc în Echipa săptămânii din Premier League.

Fotbalistul de la Shamrock Rovers, Marcus Bohm, a marcat primul gol al sezonului împotriva lui Derry City. Deși Shamrock Rovers a preluat rapid conducerea, au fost nevoiți să se mulțumească cu un egal 2-2. Între timp, Bohm a oficializat egalarea în al doilea minut în plus al jocului, care a reușit mingea cu capul din aripa dreaptă în spatele blocajului din fața porții. În trei etape, gazda Estoniei a înregistrat două egaluri și o înfrângere în fața numelui său, iar cele două puncte câștigate mențin echipa pe locul nouă.

Oliver Jurgens, care joacă la Dunajska Streda DAC, a jucat pentru clubul său local în două meciuri săptămâna trecută. Pentru prima dată, echipa s-a confruntat cu Ružomberok în sferturile de finală ale Cupei Slovacei, unde a pierdut 0:1 cu un gol în minutul 73. Estonia a fost printre formația de start în meci și a început în minutul 72. În campionat, s-au întâlnit cu Žilina și au convenit la egalitate 1:1. Jurgens a început cel de-al doilea meci de pe bancă și a fost înlocuit în a doua jumătate a meciului când echipa era în pierdere. În minutul 56, Dunajska Strida a egalat scorul, în timp ce Jürgens a marcat un pas fructuos. După turul 22, echipa gazdă a Estoniei ocupă locul patru în clasamentul ligii, după ce a adunat 37 de puncte și se află la doar două puncte de locul trei. Acum echipele trebuie să împartă masa, după care primele șase echipe ale tabelului și ultimele șase echipe ale tabelului se vor juca între ele în grupa a doua.

READ  Minute de limbă. Extinderea limitelor competențelor lingvistice: Călătoria de la A1 la C2 | literatură

Luke Karl-Jacob Hein a apărat dublu gol al lui Arsenal și a învins Chelsea Under-21 cu 4:2. Hein a primit un joc complet al jocului. Arsenal ocupă locul trei în clasamentul ligii cu 30 de puncte din nouă victorii și trei egaluri. Doar patru puncte despart echipa de primul loc.

AS Roma U19 și Martin Vetkal au obținut o victorie uriașă de 5:1 în fața colegilor lor Atalanta pe teren. Estonul a intervenit ca înlocuitor în minutul 76 al meciului. În clasamentul ligii, Vitcal Club este pe locul doi, la șase puncte de lideri. Cel mai apropiat urmăritor este la două puncte distanță de echipă.

Märten Kuusk, care joacă pentru GKS Katowice, a primit un meci complet împotriva lui Znicz Pruszkow, care a fost învins cu 3: 1. După runda a 22-a, echipa gazdă a Estoniei este pe locul 10 în clasamentul ligii, cu cei mai apropiați urmăritori un punct și la câteva puncte în spatele lor.

Henri Anier și Lee Man FC au simțit încă o dată bucuria victoriei pe teren propriu, când Resources Capital au fost învinși cu 4:1. Între timp, toate loviturile au fost făcute în a doua jumătate a meciului. Estonia a jucat 78 de minute în meci. Le Mans continuă să conducă clasamentul, înaintea celui mai apropiat urmăritor cu un punct.

Matvei Egonen, care joacă la Botev la Plovdiv, în Bulgaria, a marcat și el egalizarea, echipa sa a egalat 2:2 împotriva Sofia Slavia. Estonia a păzit poarta gazdelor pe tot parcursul meciului. În clasamentul ligii, echipa continuă să concureze pe locul șapte, după ce a câștigat 33 de puncte, și se află la patru puncte de locul șase.

READ  8 mor în elicopterul României, un avion de luptă se prăbușește

Fotbalistul Grasshoppers Maksim Paskočić a câștigat un alt meci complet împotriva Stade Lausanne-Ouchy. După ce Grasshoppers au preluat conducerea, Grasshoppers au fost la egalitate 1:1 la fluierul final. Punctul câștigat menține încă echipa pe locul 10 al tabelului, cei mai apropiați urmăritori rămânând cu un și două puncte în urmă.

Noul club al Vladei Kubasova, Ferencvaros, a continuat competiția după pauza de iarnă, iar în etapa a 13-a au fost la egalitate 1:1 cu echipa feminină MTK. Estonia a fost printre titularii meciului și a jucat 68 de minute. Ferencvaros a adunat 35 de puncte și se află în prezent pe primul loc în clasament, cei mai apropiați urmăritori rămânând la un punct și patru distanță.

Fotbaliștii irlandezi boemi Steen Rencourt, Martin Miller și Michael Lelander au jucat în deplasare împotriva lui Drogheda United, care a pierdut cu 2:1. Toți estonienii au făcut parte din XI-ul de start al meciului, cu Reincourt jucând 45 de minute, Miller jucând 62 de minute și Lelander jucând un meci complet. Echipa a realizat trei meciuri, o victorie, un egal și o înfrângere, iar în prezent se află pe locul șase în clasament.

Pescara și Georgi Tugov au fost nevoiți să accepte o înfrângere restrânsă în deplasare în fața lui Rekanatis, care a fost învins cu 2: 3. Deși echipa gazdă a Estoniei a preluat conducerea în meci și a revenit din înfrângere o dată, adversarii au stabilit scorul final în 68-a. Tugov a făcut parte din lotul Basic și a jucat în prima repriză. În clasamentul ligii, Pescara ocupă locul șase cu 44 de puncte, iar cei mai apropiați rivali se află la două și patru puncte distanță de echipă.

READ  Semifinalista Halep câștigă al 12-lea Wimbledon consecutiv, învingându-l pe Anisimova

Carol Mets și St. Pauli a fost nevoit să accepte o înfrângere dureroasă pe teren când a pierdut 1:3 cu Schalke 04. Estonia a primit un joc complet din meci. stradă. Pauly este încă pe primul loc în tabel după runda 24, dar diferența față de cel mai apropiat urmăritor sa redus la cinci puncte.

Eric Sorga, care joacă la Sumqayit în Azerbaidjan, a făcut parte din formația de start împotriva lui Kapaz, dar după fluierul final adversarul a fost recunoscut superior cu 3:1. Sorga a fost înlocuit în minutul 57 al meciului. Sumqayit ocupă locul cinci în clasamentul ligii cu 36 de puncte, iar echipele a treia și a patra au marcat, de asemenea, același număr de puncte. Cel mai apropiat urmăritor este la două puncte de clubul gazdă din Estonia.

Alexander Shapovalov și echipa de dublu PAOK s-au confruntat cu Levadiakos, care a pierdut cu scorul de 1:3. Estonia a jucat 68 de minute în meci. În clasamentul ligii, PAOK B ocupă locul șase cu 27 de puncte în 21 de meciuri. Cei mai apropiați urmăritori sunt la doar un punct distanță de echipă.

Fotbalistul de tineret Bogdan Vashuk a primit o înfrângere amară împotriva clubului său local când superioritatea vecinului său Khaitan a fost recunoscută cu scorul de 2:1. Estonia a fost printre formația de start în meci. În clasamentul ligii, echipa Fashuk ocupă locul opt după runda a 17-a, după ce a adunat 14 puncte și înaintea celor mai apropiați rivali cu două puncte.