Harmeet Manav și Ahika Sutertha înregistrează înfrângeri în competiția de dublu masculin și feminin

ani |
Actualizat:
27 aprilie 2023 00:05 el

Bangkok [Thailand]27 aprilie (ANI): Cuplul indian Manav Vikash Thakkar-Harmeet Desai și Ahika Mukherjee-Sutratha Mukherjee și-au pierdut meciurile de dublu masculin și, respectiv, de dublu feminin, în optimile de finală de la Campionatul Mondial de tenis de masă din 2023, miercuri.
Duoul sud-coreean Jang Woojin-Lim Jonghoon i-a învins pe indieni în Shutters cu 3-0 (11-9, 11-7, 11-9) în aproximativ 19 minute de la începutul meciului.
Pe de altă parte, Ayhika/Sutirtha au dus o luptă grea împotriva jucătoarelor luxemburgheze Sarah De Notte și Xia Lien Ni, dar au pierdut meciul cu 3-2 în aproximativ 34 de minute.
După ce au pierdut primul meci, fotbaliștii indieni au revenit câștigând al doilea și al treilea meci. Dar ultimele două meciuri au fost câștigate de jucători luxemburghezi. Marja de câștig a fost (3-11, 11-4, 11-4, 9-11, 5-11).
Anterior, Asul indian Sathiyan Gnanasekaran de la WTT Star Contender 2023, aflat în curs de desfășurare, la Bangkok, s-a prăbușit după ce a pierdut în meciul de optimi.
Gnanasekaran a pierdut în fața chinezei Liang Jingkun cu 0-3 (7-11, 7-11, 8-11).
Cu toate acestea, Payas Jain și Manav Thakkar nu au putut avansa dincolo de turul de calificare.
Byas s-a retras din competiție în turul al treilea al calificărilor după ce a pierdut cu 0-3 în fața japonezei Satoshi Aida (5-11, 5-11, 13-11). Mai devreme, el a obținut victorii cu 3-2 în fața ecuadoanului Alberto Mino (11-8, 11-7, 5-11, 8-11, 11-8) și a românului Rares Cepos în tururile de calificare anterioare.
În competiția de simplu feminin, Manika Batra a avansat în optimile de finală învingând-o pe Suh Hyun din Coreea de Sud cu 3-0 (11-3, 11-6, 12-10).

READ  Căci: Am rămas hotărât pe parcursul anului care a început cu suferință Tenis

Sutitha Mukherjee, Archana Girish Kamath, Yashaswini Ghorpade, Srija Akola, Dia Parag și Ayekha Mukherjee au suferit toate înfrângerile în competiție.
Sutitha a fost eliminată din competiție după ce a pierdut cu 1-3 în fața coreeanului Lee Tseon (6-11, 11-6, 8-11, 9-11). Ea a învins-o pe Wong Shin Ru din Singapore, Wu Yangchen din China și Supamas Pancayu din Thailanda în tururile de calificare.
Arcana a fost eliminată din turneu în turul doi de calificare după ce a pierdut cu 1-3 în fața taiwanezului Lee Yu-jun (12-10, 9-11, 11-4, 11-4).
De asemenea, Srija nu a reușit să impresioneze, pierzându-și meciul din turul doi de calificare în fața taiwanezului Huang Yu-wen cu 1-3 (12-14, 11-3, 8-11, 9-11) după o victorie cu 3-0 în fața lui Charlotte Carey. Țara Galilor.În primul meci din turul preliminar (11-8, 11-7, 11-6).
De asemenea, Yashasweni a fost eliminată din turneu după ce a pierdut în fața thailandezei Wonglakhon Phatsaravon în meciul din turul al doilea de calificare.
Dia Parag și Ahika Mukherjee au fost eliminate în primul tur al acelorași calificări.
În competiția de dublu mixt, duo-ul Janaskaran și Manika Patra a pierdut în sferturi cu 2-3 (11-6, 9-11, 9-11, 11-9, 11-6) în fața lui Shunsuke Togami și Miwa Harimoto. Ei au ajuns în sferturile de finală după ce i-au învins pe Thais Padsak Tanviriyavitchakul și Tamuluan Khetjuan cu 3-1 (5-11, 12-10, 5-11, 9-11) în meciul lor din optimile de finală.
Dublu mixt Manav Thakkar și Archana Girish Kamath s-a prăbușit în turul doi de calificare după ce a pierdut cu 2-3 (11-5, 10-12, 12-10, 7-11, 5-11) în fața duo-ului britanic Tin- Tin Ho și Samuel Walker.
Concurentul WTT Star a început pe 23 aprilie și se va desfășura până pe 29 aprilie (ANI)