Jucători de baschet din străinătate: Tas a avut o săptămână bună, Sock a avut succes fără greș | Baschet

Jucători de baschet din străinătate: Tas a avut o săptămână bună, Sock a avut succes fără greș |  Baschet

Baskonia (9-7), echipa gazdă a lui Mike Kalev Kotsari și Sander Raist, a jucat două meciuri în deplasare în Euroliga săptămâna trecută și a adăugat o înfrângere și o victorie în program. coș.ee. Marți, au pierdut cu 81:89 în fața clubului israelian Maccabi Tel Aviv (9-7), care trebuie să joace meciurile de acasă în Serbia din cauza războiului dintre Israel și Hamas. Kotsar a fost pe teren timp de 21 de minute, a marcat șase puncte (2/3 din două, 2/2 din aruncări libere), a luat un revenire, a făcut două pase decisive, a făcut două furturi și a ieșit din joc cu cinci faulturi în joc. Cu un minut și jumătate înainte de finalul meciului. Nu există acces în Piața Raieste.

Ei au revenit la drumuri câștigătoare, vineri, în Turcia, unde l-au învins pe Anadolu Efes (7-9) cu 87:80. Niciun estonien nu a marcat în acest meci. Kotsar, care și-a sărbătorit 27 de ani în aceeași zi, a ratat două șuturi și două aruncări libere în 20 de minute de joc, dar a avut cinci recuperări, un assist și a blocat șutul unui adversar. În plus, a avut trei retururi și trei greșeli personale. Rist a fost pe teren timp de 11 minute, timp în care a ratat un 3-pointer, a luat un recuper, a comis un turnover și a câștigat trei faulturi personale.

Găzduit în Premier League spaniolă Christian Kolami Vineri, echipa gazdă Bilbao (6-9) se confruntă cu fostul star NBA Marc Gasol (7-8) Girona. Susținută de o a doua repriză puternică, victoria a fost obținută cu un scor de 80:74. Kullamae a jucat 18 minute și a strâns două puncte (1/5 la doi, 0/6 la trei), a prins patru recuperări, a avut trei pase decisive, a făcut două blocaje și a comis trei faulturi în ciuda șutului slab.

Artur Kononchuk Granada FC (5-10) a obținut sâmbătă o victorie frumoasă în Premier League spaniolă, când a învins-o pe Valencia (10-5) în Euroliga cu 81:75 pe un stadion străin. Kononchuk a avut 11 minute de joc, dar nu a putut să-și deschidă scorul personal (dublu 0/1, triple 0/1). A avut două recuperări și două faulturi.

Caspar Trier El l-a ajutat pe clubul său natal Sassari Dinamo (2-4) să se califice miercuri în runda următoare a FIBA ​​​​Champions League, învingându-l pe campioana Poloniei Szczecin (2-4) în turul final al fazei grupelor. Sassari, care trebuia să câștige cu cel puțin nouă puncte pentru a se califica, a câștigat meciul de acasă 97:81, asigurându-și locul trei în Subgrupa D și calificându-se în faza play-in. Trier a petrecut 21 de minute pe teren, timp în care a adunat opt ​​puncte (1/1 la doi, 2/2 la trei), trei recuperări, un assist, un turnover și un fault în timp ce șutează 100%.

READ  Ministerul Sportului impune o cotă de 40% din cetățenii români pentru sporturile de echipă

Cu toate acestea, Sassari (5-8) a fost nevoit să sufere o pierdere în Serie A când a pierdut sâmbătă cu 59:77 cu Reggio Emilia (8-5). În 11 minute, Trier a înscris șase puncte (2/4 din două, 0/2 din trei, 2/2 din aruncări libere), a luat două recuperări și a comis o refacere.

Sâmbătă au pierdut și în Premier League italiană Jonas Risma Brindisi (2-11), care l-a jucat acasă pe Scafati (6-7) cu 21 de puncte în cinci minute, a rămas în urmă în prelungiri 98:103. Risma a intrat pe teren timp de trei minute timp în care nu a putut arunca o aruncare de la margine. Cu toate acestea, a luat trei recuperări și a comis două greșeli.

Premier League poloneză și-a continuat seria neînvinsă Janari Goesar Echipa lui Wloclawek Anwil (13-0) care miercuri a învins-o acasă pe Lanterna Roșie a tabelului Gdynia Arka (3-11) cu 97:66. Jõesaar a adunat cinci puncte în 17 minute (2 0/1, trei 1/3, 2/2 aruncări libere), a luat cinci recuperări, a făcut două pase decisive și a avut o interceptare.

Matthias Tassi Ostend Velo (3-3) a învins-o pe turcul Karsiyaka Pinar FC (3-3) cu 78:76 acasă, în ultimul meci din grupa din Liga Campionilor FIBA ​​de marți. Astfel, Oostende a obținut locul trei în grupa a cincea, pe care a câștigat-o Jucând în fază. Tas a marcat 12 puncte (5/5 la doi, 0/1 la trei, 2/4 la aruncări libere) în 16 minute, unul dintre cei patru jucători din Ostende care a ajuns la cifre duble. În plus, estonianul a avut două recuperări, o pasă efectivă, două revigorări și trei faulturi.

Ostenda (11-2) și-a continuat succesul în Liga comună belgiană-olandeză, când a învins, vineri, Circus Brussels (7-6) 76:64 pe un stadion străin. Tas, care a jucat 27 de minute, a fost al treilea cel mai mare marcator al echipei, înscriind 11 puncte (5/6 dublu, 1/1 aruncări libere). De asemenea, a avut două recuperări, două revigorări și patru faulturi personale.

Carl Johan Lips Clubul său local Botevgrad Balkan (8-5) a obținut vineri victoria în Premier League bulgară, când a învins-o acasă pe Sofia Levski (4-9) cu 79:75. Lips a primit 26 de minute de joc, timp în care a marcat puncte (2 1/2, 3 2/5, 2 1/2 aruncări libere), a luat patru recuperări, a acordat o asistență și a comis trei greșeli personale.[mmepunkti(kahesed1/2kolmesed2/5vabavisked2/2)hankisnelilauapalliandisüheresultatiivsesöödujategikolmisiklikkuviga[mmepunkti(kahesed1/2kolmesed2/5vabavisked2/2)hankisnelilauapalliandisüheresultatiivsesöödujategikolmisiklikkuviga

Sim Sander Rossi Painea Părintele Burgos San Pablo (12-2) de 12 victorii consecutive în Primeira Liga spaniolă a fost oprită când a pierdut 78:80 în deplasare cu Gipuzcoa (10-4), care a fost clubul local al lui Rauno Norger sezonul trecut, vineri. Rusul a fost pe teren timp de 23 de minute, a marcat 6 puncte (2/5 triple), a prins patru recuperări, a făcut două pase eficiente și a câștigat un fault personal.

READ  Andrea Dragoi este desemnată „Cea mai bună înotătoare vreodată” arată o figură rafinată cu vârf deschis și bikini pentru selfie

A trebuit să accepte și o pierdere în Premier League spaniolă Jean Boidet Angajatorul este Real Valladolid (10-4), care a pierdut miercuri acasă cu 73:76 cu Melilla (6-8). Puidet a avut cinci puncte (două 1/4, trei 1/2), patru recuperări, două pase decisive, o interceptare, un turnover și patru faulturi personale în 20 de minute.

Mayte Peterson Agrigento (5-11) a suferit sâmbătă o înfrângere decisivă în Serie A italiană, pierzând cu 72:92 cu Treviglio (9-7) în deplasare. Peterson, care a jucat 20 de minute, a avut șapte puncte (2 3/4, 1/4 aruncări libere), două recuperări, un furt, un șut blocat, trei turnover-uri și două faulturi personale.

Karl Markus Böhm Și-a schimbat clubul în decembrie când s-a alăturat lui Real Sebastian Rieti. Rieti (10-6) l-a învins sâmbătă pe actualul angajator al Estoniei, Monferrato (4-12) cu 72:71, în meciul din Serie A italiană. Bohm a adunat un punct (jumătate de aruncare liberă) și un revenire în patru minute.

Sâmbătă a fost pe teren și Premier League italiană Gregor Cuba, a cărei echipă Cento (6-10) a învins-o acasă pe Chiusi (2-13) cu 71:62. Cuba a avut opt ​​minute de joc și doar un singur recuper a intrat în statistici. Estonul nu a făcut nicio aruncare.

S-a desfășurat în Superliga greacă Şaizeci de Soko Clubul local din Salonic, Irakli (8-7), a jucat două meciuri săptămâna trecută, înregistrând o înfrângere și o victorie. În primul rând, au pierdut 61:71 în deplasare în fața liderului ligii Panionios (12-3) miercuri. Sock a stat pe teren cel mai mult timp al echipei sale, 33 de minute, și a marcat 22 de puncte ca bărbat pe teren (2 3/4, 3 5/5, 1/2 aruncări libere), a prins patru recuperări și a trimis un cele mai bune șase pase decisive ale echipei. A făcut trei furturi, patru turnover-uri și a comis două greșeli personale.

Sâmbătă, Lefkada Doxa (7-8) a fost învinsă cu 81:78 în prelungiri acasă. Sock, care a jucat 39 de minute – cel mai lung – a marcat 12 puncte pentru Iraklis (dublu 1/5, hat-trick 3/7, aruncări libere 1/2), devenind astfel al doilea golgheter al echipei. De asemenea, a avut patru recuperări, trei pase decisive, un turnover și patru faulturi personale.

recent Henry Drelja Chicago Bulls (13-18), echipa NBA care a semnat un contract cu doi oameni, a jucat un total de patru meciuri săptămâna trecută, dar estonianul, care se confruntă cu o accidentare la degetul mare, mai are de așteptat debutul. Luni i-au învins pe deplasare pe Philadelphia 76ers (20-8) 108:104, miercuri i-au învins acasă pe Los Angeles Lakers (16-14) 124:108, iar o zi mai târziu i-au învins pe San Antonio Spurs ( 4-24) din nou.Altul acasă 114:95, iar sâmbătă au rămas acasă 95:109 ajungând la Cleveland Cavaliers (17-13).

READ  Tenis Virginia masculin | Actualizări de tenis de vară

Windy City Bulls de la Chicago Bulls (8-8) a jucat două meciuri la Orlando, ca parte a NBA G-League Winter Showcase. Ei au pierdut cu 103-87 cu Grand Rapids Gold (5-11) miercuri și cu 94-99 cu Stockton Kings (5-11) sâmbătă.

Criza de îngrijire Universitatea West Virginia (5-7) a jucat săptămâna trecută două meciuri NCAA pe teren propriu în Liga Americană, în urma unei înfrângeri restrânse și a unei victorii. Miercuri, ei au pierdut cu Radford (10-4) 65-66 la un șut în ultimele secunde. Krysa a rămas pe teren mai mult decât oricine altcineva – 37 de minute – și în acel timp a strâns trei puncte (două 0/1, trei 1/3), a luat două recuperări, a acordat șase pase decisive la coș, a comis nouă refaceri și a făcut Cel mai bun rebound. Două greșeli.

În meciul de sâmbătă, Toledo (6-6) a fost învinsă cu scorul de 91:81. Krysa, care a avut 32 de minute de joc, a marcat 12 puncte (1/1 dublu, 3/6 tripuri, 1/2 aruncări libere), a prins două recuperări, a avut un joc de zece pase decisive și a blocat un șut. făcut două runde. A avut două greșeli personale.

Caspar Seba Valparaiso (4-8) a pierdut cu Samford (11-2) 61-79 acasă în acțiunea NCAA de marți. Sepp a jucat 28 de minute, a marcat șase puncte (două 3/6), a obținut un record de 11 recuperări, a avut două pase decisive și a comis o schimbare de afaceri.

De asemenea, a primit un forfait în Liga Studenților Americani Johannes Kirsibo Central Arkansas (3-10) a căzut în fața Western Illinois (7-6) cu 54-65 acasă miercuri. În 22 de minute pe teren, Kirsipo a strâns nouă puncte (2/5 dublu, 0/1 trei, 5/6 aruncări libere), patru recuperări, un assist și două furturi, dar a comis și șapte turnover-uri și a comis două faulturi.

Henric Visari Universitatea din Arizona (9-2) a jucat de două ori săptămâna trecută, o victorie și o înfrângere. Alabama (7-5) a învins-o pe Alabama (7-5) cu 87:74 în sala principală a Phoenix Suns din NBA, miercuri, și a pierdut 95:96 cu Florida Atlantic (10-2) în două prelungiri, sâmbătă, la Las Vegas. Vizar, care a suferit o accidentare la cot tot sezonul, nu a participat la niciun meci. Arizona se află încă pe locul patru în clasamentul NCAA compilat săptămânal de The Associated Press.

N-a mers nici pe teren Marcus Ilver, a cărei echipă din Wisconsin (9-3) a înregistrat o victorie solidă cu 80-53 în fața statului Chicago (7-10) vineri acasă. Wisconsin a urcat cu un loc pe locul 23 în clasamentul NCAA recent lansat.