Los Angeles Lakers, care au jucat fără James, au transformat deficitul într-o victorie Baschet

Los Angeles Lakers, care au jucat fără James, au transformat deficitul într-o victorie  Baschet

Los Angeles Lakers și-au răsturnat deficitul în ultimele minute și i-au învins pe Milwaukee Bucks cu 123:122 (27:30, 40:33, 29:27, 27:32) acasă în NBA.

Aruncarea liberă a lui Damian Lillard, cu 1.54 minute înainte de final, le-a adus oaspeților un avantaj 118-112, dar Lakers, care au jucat fără LeBron James, au reușit să revină în joc. Eroul echipei gazdă a fost De'Angelo Russell, care a lovit o lovitură crucială de la distanță cu 1:13 rămas și a făcut un doi plus unu în atacul care a urmat.

Lillard a făcut faulturi data viitoare și Lakers ar putea căuta coșul câștigător, pe care Russell l-a marcat cu 5,2 secunde rămase pentru a deveni 123-122. În timpul rămas, Spencer Dinwiddie (Lakers) a blocat încercarea lui Lillard, Milwaukee a pierdut mingea și ceasul a coborât la zero.

Russell a marcat 44 de puncte și nouă pase decisive, în timp ce Anthony Davis a marcat 22 de puncte și a obținut 13 recuperări. Starul Milwaukee Giannis Antetokounmpo a marcat 34 de puncte, a luat 14 recuperări și a făcut 12 pase decisive. Lillard a marcat 28 de puncte și a avut 12 pase decisive.

Dejounte Murray a repetat recordul de puncte (41) și i-a ajutat pe Atlanta Hawks să câștige cu 99-92 (20-31, 26-15, 34-26, 19-20) în fața Memphis Grizzlies.

Shai Gilgeous-Alexander a marcat 37 de puncte și a condus liderii Conferinței de Vest să învingă Miami Heat cu 107-100 (27-29, 20-28, 30-16, 30-27).

Tollmouse: Philadelphia – New Orleans 95:103, Washington – Charlotte 112:100, Cleveland – Minnesota 113:104, New York – Orlando 98:74, Memphis – Atlanta 92:99, Oklahoma City – Miami 107:100, Los Angeles Lakers – Milwaukee 123:122, Portland – Houston 107:123.

READ  Suntem în joc: EA SPORTS FIFA 23 va prezenta pentru prima dată cluburile Orlando Pride, NWSL