Mistra a pierdut la Vilnius Sveza la trei goluri

O primă repriză haotică și o a doua repriză competitivă

Până în minutul al treilea, Mistral Vilnius a scos covorul de sub covor – clubul estonian era la zero, iar echipa lituaniană marcase deja 3 goluri. Abia în ultimele secunde ale minutei zece, Mistra a reușit să deschidă scorul, când Caspar Leys a marcat 1:6. În minutul 15, meciul a devenit mai mult unilateral. Acest lucru a fost dovedit cu un scor de 9:2 în favoarea lui Šviesa. Mistra a găsit un groove ceva mai fin în minutul 19 când a marcat Arnaud Varr, după care au marcat și Martti Vitkar, Caspar Liss și Martin Neirot. Așa că tabela de marcaj a arătat numerele 14:7 în minutul 25, în favoarea lui Chiviza. Al zecelea gol a fost marcat de Mistral Nirot cu două minute înainte de finalul primei reprize. La finalul reprizei, scorul a fost 18:12.

În repriza secundă, condusul lui Mistra a început mai repede și până în minutul 37, deficitul de 6 goluri a fost redus la doar 4 goluri. După 3 goluri, Caspar Leys a redus din înfrângere, iar în minutul 44, Aaron Lebek a compensat diferența cu două goluri. Apoi a venit un alt decalaj mai mare, variind de la 2 la 4 goluri. Meciul a fost la egalitate 30:27 în favoarea gazdei.

Martin Nierot a marcat cele mai multe goluri pentru Mistra, cu 6 goluri la numele său. Vladislav Naumenko a marcat 5 goluri.

„Am jucat două reprize diferite. Am fost imediat sub tren în prima repriză. Am făcut o greșeală în apărarea lucrurilor convenite, deși le-am negociat. Ofensiv, performanța de tragere a fost aproape de zero și am fost complet. în necaz.Azi a marcat 3 goluri: „Inclusiv pe mine, după accidentarea la umăr, astăzi nu a fost cea mai ușoară zi și mai trebuie să-i dăm timp.” „Dar în repriza secundă am găsit spiritul de echipă și am continuat să jucăm. într-un mod în care nu am acordat prea multă atenție situației și ne-am făcut lucrurile mai bine în atac.” . Am putut să ne menținem și în apărare și au existat și oportunități de a marca goluri mai ușoare. Mâine trebuie să continuăm de unde am rămas în repriza secundă astăzi. „La începutul jocului, trebuie să fii pregătit și să mergi.”

READ  Transmisiune în direct: Paris Saint-Germain este mai mult Barcelona decât clubul catalan însuși? Își va menține Atletico stria de neînvins? (Fluier de deschidere la ora 22, formația de start!) - Soccernet.ee

Mâine se confruntă cu următorul club lituanian. Întâlnirea cu Granitas-Cares va avea loc la ora 14:00.