Urmăriți în continuare: Flora transformă deficitul într-o victorie uriașă și își continuă succesul pe deplin – Soccernet.ee

Campioana Estoniei de anul acesta, Talina Vlora, a învins-o pe medaliata cu bronz Tartu Tamika cu 6:2 în penultima rundă a turneului feminin. Puteți urmări meciul pe Soccernet TV!

Tameka a luat conducerea în minutul 32 al meciului desfășurat la Sala de Fotbal Animesa cu un gol al lui Marie Kiviti, dar Vlada Kubasova a marcat egalarea pentru Flora în primul minut suplimentar și scorul a fost 1:1 la pauză. Un total de șase goluri au fost marcate în repriza secundă, Eagle-Elise Korg marcând de două ori pentru Flora, Jeter Sarr o dată, Lisette Tamek și Jessica Oleksyn, iar Carola Eric s-a ocupat și ea de golul lui Tamika.

Acest meci nu a afectat clasamentul, Flora a câștigat campionatul, iar Tamika a câștigat medalia de bronz. Între timp, Flora a câștigat toate cele 25 de meciuri din acest sezon de ligă. Tamika a obținut 13 victorii, cinci egaluri și șapte înfrângeri.

Runda finală a turneului feminin va avea loc pe 26 noiembrie.