Cipru a arătat un impuls ofensiv bun în Portugalia | Baschet

Cipru a arătat un impuls ofensiv bun în Portugalia |  Baschet

În prima săptămână a noului an, un număr bun de baschetbalistele estoniene care joacă în străinătate au vizitat terenul de două ori, simțind bucuria victoriei și amărăciunea înfrângerii.

Rezervați prin poștă Poznań (6-8) a început noul an în Premier League poloneză cu două înfrângeri, când a pierdut pentru prima dată 72:87 cu Gorzów Wielkopolski (12-2) la jumătatea săptămânii trecute, iar duminică a învins Lublinul. (9). -5) 76:52 Departe de acasă, relatează Coș.ee.

Bock a înregistrat patru puncte (2/6 la doi, 0/4 la trei), cinci recuperări, două pase decisive, un turnover și două greșeli personale împotriva lui Gurzuf în 23 de minute. Împotriva lui Lublin, a avut patru puncte (2/7 la doi, 0/4 la trei), două recuperări, trei revigorări și trei faulturi personale.

Greta Cipru Ferragudo (3-12) a pierdut cu CAB Madeira (4-11) feminin cu 83-88 în primul meci al anului. Estonul a marcat un record de sezon de 20 de puncte în 37 de minute de joc (2/5 la dublu, 4/10 la trei, 4/6 la aruncări libere) și a devenit a doua cea mai bună echipă la acel număr. În plus, Ebbers a înregistrat opt ​​recuperări, trei pase decisive, o interceptare, un șut blocat, un turnover și cinci faulturi personale.

Însă, duminică, Ferragudo a câștigat a treia victorie a sezonului când a învins o altă echipă din Madeira, CDEFF (4-12), 83:79. Üprus a marcat 18 puncte (1/4 de 2 puncte, 4/6 de 3 puncte, 4/4 de aruncări libere) ca femeie pe teren și a luat șase recuperări, a acordat o asistență, a făcut o interceptare și a comis trei turnover-uri.

În Suedia au primit Gara Marta Elleri Södertälje (10-0) a câștigat în deplasare cu un scor de 90:84 în fața Uppsala (7-4). Tânăra estonă a stat cinci minute pe teren, iar singura înfrângere înregistrată a fost una.

READ  Tragerea la sorți pentru preliminariile Euro 2024: Anglia începe în Italia înainte de a găzdui Ucraina în martie | știri despre fotbal

Au ajuns în Premier League germană Tea Adams Leverkusen (2-11) a suferit o altă înfrângere când a pierdut sâmbătă în fața liderului Kiltern (12-2) 42:85. Adams nu a fost inclus în raport și nu a luat terenul.

Casa lui Bratka Champagne Basket (5-6) se află în prezent pe locul opt în Premier League franceză. În prima săptămână a noului an, nu au jucat niciun meci de ligă, iar data viitoare pe 13 ianuarie, Champagne Basket va vizita Vitiat Women (4-7), care se află în spatele lor în clasament, și care a suferit o altă înfrângere ultima. săptămână.

Dincolo de ocean a apărut din nou Anna Mare Assicare a ajutat mai întâi statul Oklahoma (9-5) să învingă numărul 23 UCF (9-4) 68-61 și apoi să învingă numărul 23 TCU (14-2) 67-59.