Liga de Futsal revine din pauza echipelor cu meciuri între vecinii de masă | fotbal

Liga de Futsal revine din pauza echipelor cu meciuri între vecinii de masă |  fotbal

Runda a noua a Coolbet Indoor League revine din pauză de echipă cu adevărate bătălii interesante între vecinii de masă: Ravens Futsal și Bunker Partner se vor întâlni în meciul de deschidere, în timp ce Phoenix și Rummu se vor înfrunta în rundă.

Miercuri, Municipiul Tartu, pe locul doi, va găzdui Ravens Futsal Tallinna FC Bunker Partner, pe locul trei. În ultima întâlnire dintre cele două echipe, formația din Tartu a câștigat cu o marjă restrânsă de 4:3 – în timp ce Bunker Partner a marcat în șase minute și a redus diferența de patru goluri la un gol, potrivit relatărilor. jalgpall.ee.

Ambele echipe au înregistrat progrese bune în prima jumătate a sezonului: după opt runde, Ravens Futsal a strâns 18 puncte, iar Bunker Partner a jucat un joc mai puțin și a câștigat 15 puncte. Fluierul de deschidere pentru întâlnirea Vecinilor de masă va suna la ora 20:00 în Sala Sporturilor Lähte.

Tot joi va fi șansa de a trăi duelul dintre vecinii din tabelă, când JHV Fenix, pe locul șase, îl întâlnește pe Romo Dinamo, care se află la un loc în spatele lor. Meciurile dintre cele două echipe s-au încheiat foarte unilateral: Phoenix a câștigat trei dintre cele trei meciuri cu un golaveraj de 18:11.

Chiar și la începutul sezonului, Phoenix a arătat un progres mai bun: în timp ce Romo a avut o victorie și trei puncte după opt meciuri, Phoenix a avut trei victorii, o egalitate și 10 puncte. Mingea se va juca în sala de sport Jõhvi la ora 19:00.

Joi, mingea se va juca în al doilea meci, când liderii tabelului Viimsi FC Smsraha și locul patru Sillamäe FC NPM Silmet se vor înfrunta.

READ  Olanda și Polonia câștigă în mod restrâns Cupa Billie Jean King | Sport

Deși Viimsi a jucat impecabil în acest sezon și a câștigat șapte din cele șapte meciuri jucate, în timp ce a învins Silmet cu 9:4, rezultatele meciurilor dintre cele două echipe au fost în favoarea Sillamäe: Sillamäe are în total patru victorii, Viimsi trei. Meciul începe la ora 19:00 la Complexul Sportiv Școlar Vimes.

Runda se încheie cu o confruntare între Narva United FC, pe locul cinci, și FC Jõgeva Wolves, pe locul opt. Patru din cele cinci întâlniri dintre ei au fost câștigate de Narva, una de Wolves, iar ultimul meci s-a încheiat cu 8:5 în favoarea lui Narva.

După opt runde, Narva are trei victorii, un egal și 10 puncte, iar Wolves încă nu a deschis tabela de marcaj. Dacă Narva își va încheia seria de cinci runde fără victorii și va scrie un punct în plus în tabel, sau dacă Wolves va câștiga primele puncte, va fi dezvăluit vineri, la ora 20:00, la Centrul Sportiv Narva.