Meciul de fotbal de sală dintre Viimsi și Sillamäe s-a încheiat la egalitate | fotbal

Meciul de fotbal de sală dintre Viimsi și Sillamäe s-a încheiat la egalitate |  fotbal

Viimsi FC Smsraha, care a avut succes până acum în Campionatul Estonian de Futsal, a înregistrat prima remiză a sezonului când meciul lor de acasă cu Sillamäe FC NPM Silmet s-a încheiat cu scorul de 2:2.

Viimsi FC Smsraha, care a pierdut cu Sillamäe în semifinale sezonul trecut și a terminat în cele din urmă pe locul al treilea în spatele Eastern Virians, a început sezonul curent cu victorii atât în ​​campionat, cât și în cupă.

În meciul din turul a IX-a desfășurat joi seară la Viimsi, echipa gazdă a luat conducerea de două ori, dar scorul a fost 2:2 (1:0). Cu trei minute înainte de finalul meciului, silamakii au avut o șansă bună de a întoarce jocul în favoarea lor, dar portarul Vimes Mihail Timoșenko a reușit să salveze lovitura de pedeapsă executată de Raul Mane, care se recuperează după o accidentare la picior suferită în timpul meciului. turneu de inspecție pre-sezon.

Meciul din primul tur dintre Viims și Sillamäe din octombrie s-a încheiat cu Viims câștigând cu 9:4 la Sillamäe, dar scorul a fost egal la 4:4 cu cinci minute înainte de finalul meciului.

În al doilea meci de joi seară, Jõhvi FC Phoenix l-a învins pe Romo Dinamo cu scorul de 5:3 (2:1). Gelessi Zakharov a marcat două goluri pentru JUVI.

Miercuri, Tallinna FC Bunker Partner a fost mai bun decât Tartu Vald/Tartu Ravens 6:4 (4:2). Cinci jucători au marcat două goluri în acest meci: în câștigători Mark Ivanov, Marek Nall și Denis Vnukov și în învinși Temari Numa și Lihar Savicnik.

Runda se încheie vineri cu meciul Narva United FC – FC Jõgeva Wolves din Narva.

READ  Un accident major a pus capăt cursei multor motocicliști de top din Belgia Mikkeles 48. | Ciclism

În fruntea tabelului se află FC Smsraha cu 22 de puncte, FC Bunker Partner a strâns 18 puncte, iar Tartu Vald/Ravens Futsal au jucat un meci mai mult decât celelalte trei echipe de top.