Schimbarea de antrenor a dat deja roade! Crystal Palace a ratat victoria, dar a încheiat o serie de înfrângeri – Soccernet.ee

Schimbarea de antrenor a dat deja roade!  Crystal Palace a ratat victoria, dar a încheiat o serie de înfrângeri – Soccernet.ee

Crystal Palace, care a anunțat demisia legendei Roy Hodgson cu câteva ore înainte de fluierul de start în ziua meciului, a pus capăt unei serii de înfrângeri consecutive în Premier League engleză când s-au mulțumit cu un egal 1-1 în deplasare cu Everton. . .

Fostul antrenor Eintracht Frankfurt, Oliver Glasner, care a fost numit noul antrenor al Crystal Palace, a urmărit meciul cu Everton din tribune. Echipa a fost antrenată de antrenorii asistenți Paddy McCarthy și Ray Lewington.

Crystal Palace a luat conducerea în minutul 66, când Jordan Ayew a marcat dintr-un șut de la distanță lungă, dar Everton și-a adăugat apoi atuul când înlocuitorul Amadou Onana a șters într-o lovitură de colț în minutul 84 pentru a egala. Mai exact, în sezonul de ligă din acest an, Everton a marcat 13 goluri din lovituri de mână, al doilea cel mai bun număr după Arsenal (17).

Crystal Palace ocupă locul 15 în clasament, la cinci puncte de zona de pericol. Noul antrenor, Glasner, va juca primul său meci acasă împotriva lui Burnley pe 24 februarie. Everton, care a remizat ultimele trei meciuri pe teren propriu, abia iese din zona periculoasă, dar Luton Town, locul 18, are același număr de puncte și are un meci în mână.

Everton – Crystal Palace 1:1 (0:0)
84. Amadou Onana – 66. Jordan Ayew

Aranjarea mesei:

READ  Colaborarea rară între fundașii centrali de la Juventus duce la o simplă victorie asupra „huliganilor” - Soccernet.ee