Video | Jasikevicius a avut o victorie impresionantă în fața lui Algiris, iar Grigonis a devenit eroul pentru Panathinaikos cu un trei puncte în ultima secundă.

Video |  Jasikevicius a avut o victorie impresionantă în fața lui Algiris, iar Grigonis a devenit eroul pentru Panathinaikos cu un trei puncte în ultima secundă.

În primul meci al serii, Fenerbahce și În Kaunas Zalgiri. A devenit săptămâna trecută antrenorul principal al echipei Turciei Sharon Jasikevicius A avut o victorie frumoasă în fața fostului club gazdă, învingând Fenerbahce Algiris cu 80:78.

Kaunas a început mai bine meciul, câștigând primul sfert cu un timp de 26:22 și prima repriză cu un timp de 48:37. În al treilea sfert, Fenerbahce a redus diferența la 56:62. Gazdele au obținut superioritate în ultimul termen, câștigând 24:16.

Tyler Dorsey a fost cel mai bun marcator al lui Fenerbahce, cu 19 puncte. Scottie Wilbekin a marcat 17 puncte, iar Jonathan Motley a avut 16 puncte. De asemenea, Keenan Evans a marcat 19 puncte pentru Galgiris, iar Rolands Smits a adăugat 16 puncte.

Panathinaikos grec a învins Monaco cu un scor de 91:90 (22:19, 17:28, 17:20, 35:23) într-un meci interesant în deplasare. Lituanianul a ieșit drept campion pentru oaspeți Marius GrigonisCare a lovit cei trei decisivi cu sirena finală care a asigurat victoria clubului din Atena.

Gregonis a terminat cu 15 puncte. Mathias Lesort a marcat 16 puncte, iar Kendrick Nunn a marcat 14 puncte. Alpha Diallo a marcat 17, Mike James 16, iar Elie Okubo 15 pentru Monaco.

Bayern Munchen a învins pe teren propriu Istanbulul Anadolu Efes cu 86:71 (20:17, 30:24, 21:18, 15:12). Olimpia Milano a învins-o acasă pe ASVEL din Villeurbanne 84:61 (22:21, 24:15, 21:12, 17:13).

cometariu

Citiți comentariile

READ  Vidas a marcat și el de două ori în ligă, dar Neet și Kirbo au scos din nou paiul scurt - Soccernet.ee