Doută Kuressaare, o altă victorie greu de luptat, depășește Elisiga B – Soccernet.ee

FC Kuressaare U21 și-a asigurat a treia cea mai mică victorie în turul trei al Super League B, învingând Läänemaa JK cu 1:0 și se află în fruntea tabelului.

Singurul gol al meciului a fost marcat de Christopher LeDoux în minutele suplimentare din prima repriză. În repriza secundă, arbitrul Dennis Nohm a emis opt cartonașe galbene, dintre care șase au fost date lui Anima.

„Un meci greu”, a comentat antrenorul Kuressaare U21, Sander Vieira Pe site-ul clubului. „În primele 30 de minute au avut jocul în mână și golul era în aer. Ne-a fost greu să intrăm în joc și la finalul reprizei am reușit să înscriem un gol”.

Vieira a spus că în repriza secundă adversarii și-au asumat mai multe riscuri și au fost periculoși în atac, dar Lanema nu a reușit să creeze nimic clar. Antrenorul și-a lăudat jucătorii, spunând: „A fost un meci interesant pe teren și este bine că jucătorii noștri au rămas și nu au intrat în panică”. Potrivit lui Viira, cu siguranță nu a fost cel mai bun meci, dar per total trebuie să fii mulțumit, deși jocul s-a urât uneori pe teren.

Atacantul de la Tartu Kalev, Kris Edvard Kuhve, în vârstă de 17 ani, a devenit singurul lider al clasamentelor de punctaj din Premier League B, înscriind un hat-trick în victoria cu 4:2 împotriva lui Jhovi Fenix. În trei jocuri, Kofi are cinci strike-out-uri. Tartu Kalev este singurul club independent din jumătatea superioară a clasamentului.

Clubul de Fotbal Pärnu a suferit a treia înfrângere, pierzând cu 1:3 la dublu Narva Trans.

Protocoale (de pe site-ul EJL):

READ  West Ham 1-1 Burnley: Maxwel Cornet ratează pedeapsa când Clarets încep viața după Sean Dyche cu egalitate | Știri despre fotbal

Pe 16 martie la ora 18:30 în Sala de Fotbal Haapsalu Uuemõisa

Läänemaa JK – FC Kuressaare U21 0:1 (0:1)
45+2. Christopher LeDoux

Avertizări: 45. Karl Kikkas, 47. Martin Valkiainen, 49. Karmo Inman, 69. Christo N., 75. Christian Titsma (fizioterapeut), 87. Martin Self, 89. Karl Johan Kasten – 80. Matthias Opp, 90+5 . Venter este supărat
Termenii jocului: +9, iarbă artificială în stare foarte bună
Spectatori: 115
Președintele Curții Supreme: Dennis Nom
Arbitri asistenți: Romet Barn, Janari Fahr

Comitatul Linn: Arseniy Hohlatov, Sylvester Ilomets, Martin Salve (67. Markus Espoo), Karl Johan Kasten, Karmo Inman, Andreas Teets, Karl Kikas, Jajob Copley (41. Sten Fiske), Markus Romet (81. Christo Linder), Martin Valkjainen, Jonathan Sarnak.
Curbură: Karl Farva, Christo Linder, Sten Fiske, Oliver Bell, Erko Puskar, Robbie Söder, Christo N, Aarti Visbert, Markus Espoo.

Kuressaare U21: Rehard Messette, Josep Lonkes, Christopher Ledoux, Tristan Tassa (77. Oscar Caro), Matthias Aub, Cor Wiesberg (46. Marc Sorsar), Eric Bobo, Christopher Robin Grün (64. Karl Faber), Anton Volosatov (54. Rasmus). ). Tristan Vahenorm), Markus Post, Jonas Fahrmaje (46. Revue Venter).
Curbură: Markus Kopjas, Karl Faber, Rasmus Tristan Vahenorum, Markus Sorsar, Oscar Caro, Rivo Venter.

16 martie ora 17:00 la Kiveli Arena

Jõhvi FC Phoenix – FA Tartu Kalev 2:4 (0:3)
53. Denis Kulikov, 63. Gelessi Zakharov – 2., 14., 78. Chris Edward Kuhve, 45+1. Christopher Kasich

Avertizări: 6. Matvey Minajev, 56. Artjom Tikhomirov – 10. Sem Tino, 23. Christopher Kasik, 42. Karl Fabel.
Termenii jocului: +7, vremea este înnorată, gazonul artificial este în stare foarte bună
Spectatori: 98
Președintele Curții Supreme: Marty Bock
Arbitri asistenți:Madis Pajula, Fericitul Timos

READ  Pellegrini câștigă medalia de argint europeană de 200 m pe măsură ce se apropie cea de-a cincea olimpiadă

Phoenix: Artyom Romanov, Alexander Krupsky, Eric Kruglov, Maxim Yakovlev (85. Nikita Kuzmenkov), Andrey Frape, Gelessi Zakharov, Denis Kulikov, Maxim Meshkov, Artyom Tikhomirov (72. Marek Gohkov), Ivan Radionov (72. Vadim Velikanov), Matvey . Minaev (46. Stepan Karkhanin).
Curbură: Viktor Sergheev, Ivan Karp, Jasper Gunel Enoch, Stepan Karhanin, Roman Lebedev, Nikita Kuzmenkov, Marek Gohkov, Eduard Zotov, Vadim Velikanov.

Calif Tartu: Matthias Daum, Christian Sarga, Karl Fabel, Maxime Vikman (77. Gunnar Kaub), Carly Feldt (70. Mick Alagoi), Christopher Kasich, Gregon Henrik Raud, Artur Mohen (82. Henry Lehtma), Chris-Edouard Kuhve, Artur Ruhl . (82. Robin Cole), Sim Tino.
Curbură: Christo Piramitis, Robin Cole, Gunnar Kaup, Mick Alague, Henry Lehtama.